...czytanie, gdy mu smak, rozsądek przywodzi, cieńczy grubość umysłu, cierpkość serca słodzi. (F. Zabłocki)

Organizacja pracy biblioteki szkolnej.

Szanowni Czytelnicy,

Kilka konkretnych spraw organizacyjnych dot. pracy biblioteki.

 1. Godziny pracy biblioteki w trybie stacjonarnym:
  • poniedziałek: 09.00-17.00 ( specjalna pora by uczniowie zdążyli po lekcjach)
  • środa 9.00-14.00,
  • piątek 9.00-13.30
 2. Powiadomienia o zaległościach: Wreszcie po naszych monitach MOL NET+ (program obsługujący pracę biblioteki) zmienił godzinę wysyłania powiadomień i nie jest to już 2.00 w… nocy.
 3. Proszę się nie przejmować „przeterminowanymi” książkami. Przypominam również wszystkim, że profile biblioteczne pozwalają na samodzielnie przedłużanie terminów każdej książki (tzw. prolongatę) aż dwukrotnie!
  Warunek jest jeden: mail, który otrzymaliśmy przy zakładaniu kont = aktualnemu, z którego nadal na bieżąco komunikujecie się ze wszystkimi. Jeśli został zmieniony trzeba nas o tym poinformować. Oczywiście my ze swej strony sukcesywnie będziemy przedłużać terminy zwrotu książek, ale nie ma opcji przedłużeń zbiorowych ( np. całej klasy, szkoły itd) dlatego proces ten wymaga indywidualnego podejścia do każdego użytkownika i to nam zajmuje nie mało czasu.
 4. Przypominam również o nowej dodanej funkcji naszego programu bibliotecznego, czyli dostępu do tzw. WOLNYCH LEKTUR, choć jak sądzę dla stałych bywalców bibliotek nie jest to żadna super nowina. Biblioteka Narodowa również zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej https://polona.pl/ przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Szczegółowa informacja dostępna jest także na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/cyfrowa-biblioteka-dla-uczniow-i-studentow przypominam również o linku do naszego katalogu, w którym można rezerwować i zamawiać książki: https://m010852.molnet.mol.pl/

Życzę zdrowia pod każdym względem,
Szukania pozytywów,
Serdecznie pozdrawiam w tym drugim semestrze